تشریح وضعیت و تامین دلیل معماری داخلی ساختمان به وسیله کارشناس رسمی دادگستری معماری داخلی و تزئینات

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در انجام خدمات ساختمانی با آن روبرو می‌شوند مربوط به تزئینات ساختمانی است. در واقع فرد اقدام به انجام تزئینات ساختمانی می‌نماید اما کیفیت نامناسب کار، متریال و غیره باعث نارضایتی صاحب ملک است به همین دلیل اقدام به شکایت می‌کند. برای انجام شکایت باید کارشناسان به تامین دلیل ادعا‌های مذکور بپردازند. از این رو در این یادداشت با بررسی کلی در حوزه تزئینات داخلی به تشریح این مهم پرداخته‌ایم.

در این مقاله سعی داریم تا شما را از تشریح وضعیت معماری داخلی ساختمان و طرای های داخلی و سبک آن آگاه کنیم . در این راه سوالاتی پیش می آید ؟ معماری داخلی ساختمان چیست؟ چگونه انجام می شود؟ شرایط آن چیست ؟ بر روی ساختمان ها چه نوع طراحی داخلی انجام می‌گیرد؟ در انتخاب سبک طراحی چه المان هایی وجود دارد ؟ همچنین به مواردی که موجب اختلافات در این طراحی داخلی ساختمان ها می شود می پردازیم. در این راستا شما را به کارشناس رسمی دادگستری معماری داخلی و تزئینات آشنا خواهیم کرد.

توضیح موارد مذکور مقدمه‌ای خواهد بود تا امکان دادرسی پرونده‌ها در این زمینه و مراجعه به کارشناس جهت تامین دلیل و برآورد خسارت مشخص گردد. معمولا تامین دلیل ساختمانی همراه با گزارشی از میزان خسارت وارده نیز صورت می‌گیرد که هزینه‌های کارشناسی را به نوبه خود کاهش خواهد داد.

معماری داخلی ساختمان مجموعه فعالیت هایی است که به منظور طراحی وسایل داخلی ساختمان همچون کفپوش، دیوار پوش، مبلمان، کابینت، یا چیدمان وسایل صورت می‌گیرد. تزئینات داخلی ساختمان به دلیل نمای ظاهری همیشه در برابر دیدگان است . پس طراحی و اجرای معماری داخلی امری بسیار ضروری و لازم است.

عموما سعی بر این است که معماری داخلی ساختمان با طراحی بیرونی و نمای ساختمان هم خوانی داشته باشد و دور از یک نباشند . در معماری های مدرن از وسایل مدرن استفاده شود و در معماری های کلاسیک به همین شکل از طراحی و تزئینات کلاسیک استفاده شود.

در اجرای طرح های معماری داخلی المان هایی همیشه مورد توجه خواهند بود که به آن ها می پردازیم . هنگامی که یک ساختمان و یا خانه ویلایی را خواهیم ساخت المان های همچون نوع مقاومت، نوع سازه و سبک یا سنگین بودن ستون‌ها و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. البته بحث تخصصی آن در حوزه کارشناس رسمی دادگستری راه و ساختمان می‌باشد. اما در حوزه طراحی داخلی المان های متفاوتی حاکم هستند. همچون فضای کاربردی، نور، صدا، دمای محیط. که این ها المان های اصلی در معماری داخلی و طراحی داخلی ساختمان‌ است. از این رو کارشناسی و بررسی تخصصی این مورد، که ساختمانی تمام این المان ها را داشته باشد، کاری بسیار حرفه‌ای خواهد بود. از این رو کارشناس رسمی دادگستری معماری داخلی و تزئینات می تواند شما را کمک گند.

معمولا در طراحی داخلی ساختمان ها و معماری داخلی و تزئینات شرکت هایی در این حوزه فعالیت می کنند که این شرکت ها به صورت تخصصی می‌توانند طبق قرارداد هایی ساختمان های شما را طراحی کنند. در ساختمان‌های تازه ساز قرارداد‌هایی بسته خواهد شد و این شرکت ها وظیفه طراحی داخلی را از صفر تا صد بر عهده می‌گیرند و فقط دکوراسیون داخلی می ماند که اگر مشتری بخواهد در این زمینه هم شرکت مذکور می‌تواند خدمات رسانی کند . به عنوان مثال مالک آپارتمانی با شرکتی قرارداد بسته و در مورد کابینت ها کفپوش ها و دیوارپوش ها با شرکت تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده است. شرکت موظف است بعد از مدت تعیین شده خدمات تعهد داده را اجرا کند و همان‌گونه که کارفرما خواسته تمامی درخواست ها اجرا شود. حال در صورتی که در هر کدام از این موارد، تهدات به نحو احسنت اجرا نشود، کارفرما می‌تواند شکایت کند. به عنوان مثال کفپوشی که سفارش داده شده با کفپوشی که شرکت روی ساختمان کار کرده متفاوت باشد. یا این که جنس کابینت های مورد نظر با جنس کابینت های کار شده متفاوت باشد یا طرح ها بر خلاف آن چه که در نقشه ها آمده باشند. در این صورت هم اختلافاتی پیش خواهد آمد. همچنین در مواردی مانند بازسازی داخلی یک ساختمان می‌تواند مشکلاتی پیش بیاید. به عنوان مثال فرض کنید ساختمانی را که قصد بازسازی داشته اند، بدون نظر مالک قسمتی را تخریب کنند یا بر خلاف نظرات مالک ساختمان دست به اقداماتی بزنند. در این موارد هم اختلافات پیش خواهد امد.

در صورتی که شکایات مطرح شود، این شکایات به دادگاه برده می‌شوند و برای بررسی این که به چه صورت خساراتی به ساختمان زده شده، بررسی های تخصصی انجام خواهد شد. بررسی های تخصصی را دادگاه معمولا بر عهده کارشناس رسمی دادگستری معماری داخلی و تزئینات می‌گذارد تا از نحوه قرارداد و نحوه اجرای پروژه اطلاعاتی کسب کرده و در نهایت به دادگاه ارائه دهد.

در مواردی احتمال دارد که بین کارفرما و شرکت اختلافاتی تخصصی تر پیش بیاید. مثلا اختلاف بر نحوه سبک طرحی باشد و در این حالت کار سخت تر است . تنها کارشناس می‌تواند به این ابهامات بین طراح و کارفرما پاسخ دهد.

به صورت کلی کارشناسان ما میتوانند در امور طراحی و تزئینات داخلی ساختمان نظرات کارشناسی خود را در مواردی همچون نوع کیفیت وسایل استفاده شده، نوع طراحی و سبک طراحی و همخوانی طرح با معماری خارجی اعلام کنند. کارشناس با توجه به اطلاعتی که دارد راهنمای خوبی برای اجرای پروژه های شما خواهد بود. همچنان در صورتی که هر گونه اختلافات و شکایاتی در این زمینه ها پیش بیاید می‌تواند به دادگاه جهت قضاوت کمک کند و بهترین تصمیم  و کارشناسی ترین تصمیم را بگیرد. کارشناسان ما در این مرکز آماده پاسخ گویی به این گونه مشکلات شما خواهند بود.